بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی حسابداری به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد که برای اولین بار قرار است به نگارش پایان نامه بپردازند، آگاهی کافی از چند و چون نگارش پایان نامه و تنظیم محتوا و شکل آن ندارند. این در حالی است که بهترین پژوهش ها، اگر به درستی ارائه نشود، فایده ای ندارد و از نظر داوران به عنوان یک امتیاز منفی محسوب می شود.

نه تنها طراحی و اجرای یک پژوهش خوب، بلکه همچنین، نگارش یک گزارش پژوهشی، خواه پایان نامه و رساله، خواه مقاله ژورنالی، نیازمند آگاهی از اصول و روشهای لازم و رعایت قواعد مربوطه است.

در این پست، به معرفی سامانه راه، به عنوان یکی از بهترین منابع اینترنتی در خصوص آموزش شیوه نگارش پایان نامه و رساله می پردازیم که با استفاده از مطالب و ابزارهای آن، نیازی به هیچ منبع دیگری نخواهید داشت.

راهنمای نگارش پایان‌نامه و رساله (راه) که به سفارش و با نظارت دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی (معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری) درست شده است، یک شیوه یک‌سان، جامع، و بروز در دسترس همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور می‌گذارد که با پیروی از آن، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های یک‌دستی نوشته شوند.

برای دسترسی به این شیوه نامه، می توانید از منوی اصلی وبسایت راه، گزینه «تمام متن» را انتخاب کنید.

افزون بر راهنمای نگارش، «تمپلت»‌های واژه‌پرداز «Word» در دسترس گذارده شده‌اند که دانشجویان بتوانند با دریافت آنها کار نگارش را آسان‌تر انجام دهند. این تمپلت ها در صفحه نخست وبسایت و در قسمت بالا سمت چپ به تفکیک نسخه های مختلف نرم افزار Word و نیز به تفکیک پایان نامه ارشد و رساله دکتری قابل دانلود است.

در کنار این‌ها، منابع و پیوندهای بسیاری نیز که در نگارش پایان‌نامه و رساله کاربرد دارند،‌ در این پایگاه آمده‌اند.

دکتر امیر مرادی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *