مترجم های انگلیسی فارسی

اگرچه با یک جستجوی ساده در اینترنت، فهرست بلندبالایی از سایتهای مترجم انگلیسی به فارسی و بلعکلس به چشم می خورد، اما بر اساس تجربه شخصی، همه آنها از دایره لغات گسترده و معادلهای مناسبی برخوردار نیست. بجز سرویس ترجمه گوگل (google translate) که معرف حضور همگی هست!، در اینجا، چند مورد از وبسایت های مفید را معرفی می کنیم.

http://barsadic.com/

توصیه می شود برای ترجمه لغات تخصصی از این مترجم استفاده کنید. مزیت این مترجم آن است، که دیکشنری تخصصی رشته های مختلف را دارد و شما می توانید معانی اصطلاحی یک واژه را در رشته های علمی مختلف ملاحظه کنید.

https://dic.b-amooz.com/

این مترجم، بیشتر برای لغات عمومی مناسب است و جنبه آموزشی دارد.

https://fa.glosbe.com/

مزیت عمده این مترجم در این است که لغت یا عبارت مورد جستجو را مخزن عبارات انگلیسی موجود در این مترجم بهمراه ترجمه آن، ارائه می دهد که بسیار به فهم کاربردهای مختلف آن لغت در جمله و معانی متفاوت آن کمک می کند.

https://www.investopedia.com/financial-term-dictionary-4769738

فرهنگ لغات تخصصی مالی و حسابداری INVESTOPEDIA

وبسایت INVESTOPEDIA ، در علاوه بر خدمات مختلفی که ارائه می دهد، یک لغت نامه مفصل در حوزه مالی و حسابداری دارد که تعاریف اکثر اصطلاحات تخصصی رشته را می‌توانید در آنجا پیدا کنید، البته به ذکر تعریف بسنده نکرده و برای برخی از اصطلاحات، توضیحات و مثالها و حتی ویدیوهای کوتاهی نیز قرار داده است.

دکتر امیر مرادی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *